Znana od wieków herbata zielona zachwyca smakiem i dobroczynnym działaniem na organizm. Dlatego też jest chętnie łączona z innymi składnikami. Dzięki temu herbata zyskuje nowy, ciekawy smak i aromat a także dodatkowe właściwości wspomagające pracę organizmu.
Herbata zielona z liściem mięty
Za pomysłem połączenia zielonej herbaty z liściem mięty przemawiała chęć stworzenia ożywiającego naparu o niezwykle orzeźwiającym smaku.
Liść mięty działa wspomagająco na układ trawienny Pobudza apetyt, wspomaga trawienie, działa rozkurczowo (redukując skurcze żołądka i zapobiegając kolce jelitowej), pomaga na nudności, redukuje wzdęcia i uporczywe gazy, wspomaga przemianę materii a także pomaga w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych.
Co ciekawe, mięta działa na nasz układ nerwowy (podobnie jak melisa) – relaksuje, uspokaja i łagodzi ból, zwłaszcza migrenowe bóle głowy. Dodatkowo pomaga w zasypianiu, łagodzi stres, pomaga zwalczyć nerwobóle.
Połączenie doskonałej jakości liścia mięty z zieloną herbatą gunpowder pozwoliło na stworzenie mieszanki, której napar zachwyca smakiem, kusi zapachem, a podany na zimno doskonale gasi pragnienie.
Nasza propozycja:
Herbata zielona z trawą cytrynową
Ciekawość w odkrywaniu nowych smaków, łagodzeniu mocnego smaku zielonej herbaty „prochu strzelniczego” doprowadziła do wypróbowania połączenia z trawą cytrynową. Wspaniały smak i zapach ziela palczatki (trawy) cytrynowej powoduje niesłabnące zainteresowania tą rośliną. Jest dodatkiem wielu produktów.
Oprócz aromatycznego smaku wyróżnia się też bogactwem witamin i minerałów, które mają dobroczynny wpływ na działanie naszego organizmu. Ma właściwości rozkurczające, przeciwbólowe, obniża cholesterol i reguluje poziom glukozy we krwi. Ponadto jest niezwykle przydatna podczas przeziębienia czy grypy. Działa bowiem nie tylko przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i napotnie, ale dzięki dużej zawartości witaminy C skutecznie wspomaga również walkę z infekcją.
Roślina ta posiada też właściwości uspokajające, moczopędne oraz wspiera leczenie zapalenia stawów i kości. Efektywnie poprawia pamięć i koncentrację. Systematyczne picie naparów na bazie trawy cytrynowej skutecznie niweluje również bóle głowy oraz migreny.
Nasza propozycja:
Herbata zielona z kwiatem hibiskusa
Kwiat hibiskusa charakteryzuje się wyraźnym, kwaskowatym smakiem. W połączeniu z zieloną herbatą tworzy mieszankę dla prawdziwych smakoszy.
Hibiskus zawiera m.in.: witaminę C, kwasy organiczne, ale również flawonoidy, wykazujące działanie przeciwzapalne, polifenole, uważane za silne przeciwutleniacze, antocyjany, zapobiegające np. schorzeniom wątroby, czy polisacharydy, odpowiedzialne za wzmacnianie układu odpornościowego.
Napar z kwiatu hibiskusa polecany jest osobom odchudzającym się. Przyśpiesza trawienie, a jednocześnie zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej.
Nasza propozycja: