Herbatka oczyszczająca

Twój organizm potrzebuje oczyszczenia? Herbata z pokrzywy i ze skrzypu doskonale poradzi sobie z tym zadaniem.

Zła dieta, jedzenie w pośpiechu, dodatkowo życie w środowisku pełnym zanieczyszczeń: to tylko niektóre czynniki, które negatywnie wpływają na pracę naszego organizmu oraz powodują odkładanie się niekorzystnych substancji. Dlatego warto myśleć o regularnym oczyszczaniu, by dłużej cieszyć się zdrowiem, zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu pokarmowego, krwionośnego czy nerek oraz poprawić swoje samopoczucie.

Jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie zmienić naszej diety i poprawić okoliczności spożywania posiłków, warto pomyśleć nad dodaniem takich elementów, które wesprą organizm w walce z negatywnymi skutkami wyniszczającego trybu życia. Jednym z nich mogą być herbaty ziołowe.

Doskonale do oczyszczania nerek i w ogóle całego organizmu nadaje się herbata ze skrzypu czy napar z pokrzywy. Należy jednak pamiętać, by parzyć ją w odpowiedni sposób, a mianowicie nie zalewając wrzątkiem. Woda o temperaturze ok. 90 stopni Celsjusza będzie odpowiednia. Tak przygotowany napar należy parzyć przez ok. 10 minut, a następnie wypić spokojnie, małymi łyczkami.

Pokrzywa – bogate źródło witamin i mikroelementów

Lista dobroczynnych substancji, które znajdują się w pokrzywie, jest przebogata. Roślina ta zawiera witaminy: A, K, B2 i C. Dodatkowo stanowi źródło magnezu, żelaza, jodu, krzemu, wapnia czy fosforu. Wśród ważnych składników znajdziemy także kwasy organiczne, sole mineralne, flawonoidy czy serotoninę. Takie połączenie to nieodzowne wsparcie przy oczyszczaniu organizmu.

Herbata z pokrzywy porządkuje procesy trawienne, dlatego warto pić ją po posiłku, szczególnie ciężkostrawnym. Dzięki naparowi trawienie przebiegnie sprawniej, a przy okazji zmniejszy się ryzyko odkładania niekorzystnych dla organizmu substancji. Przy okazji możemy pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Moczopędne właściwości pokrzywy wesprą także osoby cierpiące z powodu kamicy nerkowej, ponieważ pozwolą na pozbycie się mocznika z organizmu.

Pokrzywa wykazuje jednak nie tylko właściwości oczyszczające organizm, ale też wspiera jego odporność, jak również pomaga regulować pracę układu krążenia. Napar z tej rośliny pozwala obniżyć poziom niekorzystnego cholesterolu. Badania dowiodły także, że może pomóc w walce z problemami skórnymi oraz przy nadmiernym wypadaniu włosów.

Lista pozytywnych właściwości pokrzywy jest więc bardzo długa. Warto mieć więc pod ręką specjalny napar z tej rośliny. Można go stosować zarówno na co dzień, jak i w przypadku kuracji dedykowanej konkretnemu problemowi.

**

W oczyszczeniu organizmu pomoże nasza herbata Oczyszczająca Moc fix, w skład której wchodzą: liść pokrzywy zwyczajnej, ziele skrzypu polnego, liść porzeczki czarnej oraz owoc kopru włoskiego.

Polecamy herbatkę:

Herbatkowy poradnik