Herbatka z żurawiny

Jedyny w swoim rodzaju smak oraz mnóstwo pozytywnych właściwości, które pomogą w walce z chorobami układu moczowego. Herbata żurawinowa to doskonały produkt nie tylko dla smakoszy owocowo-ziołowych naparów.

Żurawina (łac. Vaccinium macrocarpon ) to roślina występująca na północnej półkuli naszego globu, czyli w Azji, Ameryce Północnej oraz środkowej i północnej części Europy. Szczególnie cenne są jej owoce, które znajdują niezwykle szerokie zastosowanie.

Żurawina służy jako doskonały dodatek do potraw, świetnie komponuje się z mięsem czy serami żółtymi, nadaje się do robienia przetworów, a także herbat owocowych. Warto podkreślić, że bywa też wykorzystywana jako element suplementów diety, który pomaga radzić sobie z problemami z pęcherzem moczowym.

 

Herbaty owocowe, czyli żurawina z dodatkami

 Jako roślina z tej samej rodziny, czy borówki i jagody, żurawina charakteryzuje się przyjemnym słodko-kwaśnym smakiem oraz intensywnym „leśnym” aromatem. Taka kompozycja doskonale orzeźwia, jak i pozwala na dłuższe delektowanie się naparem z owoców żurawiny.

Roślina ta świetnie sprawdza się także w obecności innych dodatków. Trawa cytrynowa w takiej herbacie podnosi intensywność aromatów i doznań smakowych. Inny pożądany dodatek – jabłko – przełamuje kwaśność i „zaokrągla” smak naparu.

Żurawinę można podawać oczywiście także w innej formie, niż herbata (np. sok, syrop, galaretka, konfitury), ale to właśnie herbata najpełniejsze doznania smakowe. Ważne, by przygotowując napar, zalewać go wrząca wodą.

 

Żurawina jako źródło witamin.

Żurawina to jednak nie tylko smak, ale też bogate naturalne źródło składników odżywczych i wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zaliczyć do nich należy witaminy z grup A, C i E, łatwo przyswajalny cukier prosty – fruktozę, beta-karoten czy polifenole (przede wszystkim flawonoidy). Nie zapominajmy także o minerałach tak, jak selen, potas i sód. Słowem: mały owoc żurawiny zaskakuje ilością substancji tak cennych dla nas.

 

**

 

Miłośnicy smaku żurawiny, a także osoby, które szukają wartościowego źródła witamin, znajdą je w przygotowanej przez nas herbacie. Zawiera ona także trawę cytrynową, jak również owoce jabłoni i czarnego bzu. Całość tworzy unikalne połączenie smakowe.

 

Polecamy herbatkę:

Herbatka Żurawinowa z czarną porzeczką

Herbatka Żurawinowa z trawą cytrynową

Herbatkowy poradnik