Idzie wiosna – czas na zmiany

Przyszła wiosna. Przyroda budzi się do życia, a my często budzimy się po zimie o kilka kilogramów ciężsi. Czas to zmienić, tym bardziej, że nie ma lepszej pory na rozpoczęcie odchudzania, niż wiosna. Cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do aktywności fizycznej, a świeże owoce i warzywa są na wyciągnięcie ręki. Jak zdrowo i skutecznie stracić na wadze? Sprawdź nasze porady.

Odchudzaj się z głową

Producenci suplementów obiecują niesamowite efekty po zastosowaniu „cudownych” tabletek czy innych środków na odchudzanie. Wystarczy połknąć magiczną kapsułkę, aby waga sama zaczęła spadać. Nie daj się na to nabrać. Skuteczne, a zarazem zdrowe odchudzanie to proces kompleksowy, obejmujący przede wszystkim zmianę nawyków żywieniowych i ruchowych. Odchudzaj się z głową. Niedojadanie czy codzienne wielogodzinne katowanie się na siłowni może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Rozsądne odchudzanie to takie, które zakłada utratę ok. 0,5-1 kg tygodniowo. Dlatego jeśli masz do zgubienia sporo kilogramów, daj sobie na to czas kilku miesięcy. Ważne jest również, aby po procesie odchudzania nie wrócić do wagi sprzed miesięcy. Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej, nie musisz obawiać się efektu jo-jo.

Zdrowe odżywianie

Podstawą racjonalnego odchudzania jest właściwe odżywianie się. Należy jeść codziennie 4-5 posiłków co ok. 3-4 godziny. Warto spożywać warzywa, białko i węglowodany złożone, unikać natomiast potraw ciężkostrawnych, duszonych z tłuszczem i smażonych oraz dań typu instant (z torebki). Zamiast nich lepiej wybierać potrawy duszone, gotowane na parze, pieczone czy grillowane. Olej zastąp zdrową oliwą z oliwek. Wyeliminuj z diety słodycze i dania fast food. Unikaj cukru i słodzenia kawy czy herbaty, a także tłustych serów, mięsa wieprzowego oraz podrobów. Warto jeść natomiast ryby – są bardzo zdrowe, a dzięki zawartości kwasów omega, wpływają również dobroczynnie na regulację wagi. Pij dużo wody – zalecana ilość to przynajmniej 1,5 litra dziennie. Poza wodą mineralną, dobrze jest wspomagać organizm odpowiednimi naparami. Specjalnie opracowane przez ekspertów herbatki, które wchodzą w skład pakietu Fit na Wiosnę, w optymalny sposób wspierają proces utraty zbędnych kilogramów, a także utrzymanie prawidłowej wagi oraz właściwe funkcjonowanie organizmu. Ponadto bardzo korzystnie wpływają na samopoczucie, dodając energii do działania i chęci do zmian.

Sport to zdrowie (i piękne ciało)

Poza dietą, bardzo ważna jest też aktywność fizyczna. Warto uprawiać regularnie sport – każdego dnia przez przynajmniej godzinę biegać, pływać, jeździć na rowerze, uprawiać aerobik, fitness czy nordic walking. Sport jest istotny nie tylko dla samego procesu odchudzania, ale również kształtowania sylwetki. Efektem systematycznych ćwiczeń fizycznych jest jędrne, gładkie ciało bez śladu cellulitu.

Zdrowe zgubienie niechcianych kilogramów oraz utrzymanie na stałe nowej, szczupłej i pięknej figury nie jest proste, ale jak najbardziej możliwe. Stosowanie się do wyżej wymienionych zasad z pewnością pomoże Ci w osiągnięciu wymarzonej wagi oraz zapobiegnie efektowi jo-jo. Warto zawalczyć o szczupłe i wysportowane ciało nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

 

Polecany pakiet:
pakiet herbatek ziołowych FIT na Wiosnę

Pakiet 6 herbatek Fit Na Wiosnę

Herbatkowy poradnik