Niezwykłe połączenie czystek i porzeczka

Czystek to zioło cieszące się od pewnego czasu wielką popularnością. Krążą wręcz legendy o jego niezwykłym działaniu. Posiada wiele dobroczynnych właściwości, jednakże jego ściągający ziołowy smak nie każdemu może przypaść do gustu. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ziołowo-owocową herbatkę, która w smaczny sposób rozwiąże ten problem.

Czystek – właściwości

Czystek (z łac. Cistus) jest rośliną bogatą w polifenole – silne przeciwutleniacze o dobroczynnym wpływie na zdrowie. Ma właściwości antyoksydacyjne, tzn. neutralizuje wolne rodniki, które mogą przyczynić się do powstawania wielu chorób, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów, miażdżycy a nawet nowotworów. Pomaga również w hamowaniu powstawania i rozwoju stanów zapalnych w organizmie oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Czystek i czarna porzeczka – niezwykły smak i dobroczynne działanie

Jak już wspomnieliśmy, czystek posiada wiele pozytywnych właściwości, ale ze względu na swój charakterystyczny, gorzki smak, nie każdy jest w stanie go z ochotą wypijać. Dlatego też opracowaliśmy herbatkę składającą się z ziela czystka oraz owocu czarnej porzeczki. Dzięki porzeczce mieszanka zyskała wyjątkowy, słodko-wytrawny smak i aromat tych dojrzałych, pysznych owoców, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników ziołowo-owocowych naparów.

Sam owoc czarnej porzeczki (łac. Ribes nigrum) również posiada wiele cennych właściwości. Jest bogaty w witaminę C i A, a także antocyjany, kwasy fenolowe i bioflawonoidy, które wpływają dobroczynnie na właściwe funkcjonowanie stawów. Najcenniejszych składników odżywczych dostarczają świeże porzeczki, jednakże poza sezonem warto sięgnąć po napar z tych owoców.

Codzienne picie herbatki będącej połączeniem bogatego w antyoksydanty czystka i wyjątkowo smacznej czarnej porzeczki to nie tylko sposób na wsparcie zdrowia stawów i mięśni. To również gwarancja niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju, pysznego smaku.

 

Polecana herbatka:

Herbatka owocowo-ziołowa Czystek z czarną porzeczką

Ziele czystka z owocem czarnej porzeczki fix

 

Herbatkowy poradnik