Prawdziwy Rarytas wśród herbatek

Jak smakuje lato? Na pewno owocami. Może słodkimi jagodami, cierpką czarną porzeczką i charakterystycznym smakiem gotowanych lub suszonych owoców czarnego bzu? Przygotowana przez nas herbatka na bazie tych składników jest prawdziwym rarytasem wśród owocowych naparów. Wypróbuj ją i przypomnij sobie smak lata.

Herbatka owocowa – łyk zdrowia i smaku

Nasza herbatka „Rarytas fix” kusi pysznym smakiem oraz pozytywnymi właściwościami. Mieszanka starannie dobranych składników: owoców czarnej porzeczki, czarnego bzu, czarnej jagody oraz kwiatów hibiskusa sprawia, że napar jest nie tylko smaczny, ale również przyczynia się do korzystnego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Herbatka z czarnej porzeczki na stawy

Owoce czarnej porzeczki (z łac. Ribes nigrum) zawierają mnóstwo witaminy C i A. Są również bogatym źródłem antyoksydantów, które wpływają na spowolnienie procesu starzenia, a także antocyjanów, czyli naturalnie występujących w skórce barwników o antybakteryjnych właściwościach. Owocowa herbatka z czarną porzeczką wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów.

Herbatka z czarnego bzu na oczyszczanie organizmu

Czarny bez (z łac. Sambucus nigra) jest krzewem powszechnie występującym w całej Europie oraz części Azji i Afryki. Stosowany jest w stanach przeziębieniowych już od czasów starożytnych. Hipokrates wywarem z jego korzeni leczył obrzęki, a sok polecał jako środek moczopędny. Przez wieki wierzono również, że napój z czarnego bzu ma magiczną moc uzdrawiania i odmładzania. Niegdyś gorączkujące dzieci zanoszono pod krzew kwitnącego bzu, by pooddychały pyłkiem z jego kwiatów. I choć dziś większość z owych zachowań wydawać się może śmieszna i przesadzona, to nie ulega wątpliwości, że czarny bez posiada wiele dobroczynnych właściwości.

Ekstrakt z owoców czarnego bzu jest bogatym źródłem rutyny, witamin C i z grupy B, antocyjanów, kwasów organicznych i garbników, które wspomagają oczyszczanie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Herbatka smakowa z owocami bzu wspiera siły obronne organizmu zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Herbatka z czarnej jagody – wspaniały smak i aromat

Owoce czarnej jagody (z łac. Vaccinium myrtillus) są natomiast nieocenionym źródłem flawonoidów, antocyjanów, garbników, fitoestrogenów, kwasu foliowego, pektyn i błonnika, a także witamin C, PP, A oraz z grupy B. Zawierają również żelazo, fosfor, potas, wapń, mangan i cynk. Są niskokaloryczne, mogą być więc bez przeszkód stosowane przy różnych dietach. Przede wszystkim jednak wspaniale smakują. Herbatka z dodatkiem owoców czarnej jagody to gwarancja doskonałego, jedynego w swym rodzaju smaku.

Przygotowując herbatki owocowe „Rarytas fix”, chcieliśmy stworzyć napary nie tylko pyszne, ale i wspierające zdrowie organizmu. Udało nam się. Sięgnij po naszą herbatkę z porzeczkami, jagodami i bzem, aby cieszyć się zdrowymi i naturalnymi darami polskiego lata.

Polecamy herbatkę:

Herbatkowy poradnik