Zadbaj o oczyszczenie organizmu

Ludzkie ciało jest wyposażone w naturalne metody oczyszczania organizmu. Dzięki nerkom i wątrobie usuwane są resztki pokarmu wraz ze szkodliwymi toksynami. Jednakże obecny styl życia – stres, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i zła dieta sprawiają, że organizmowi należy pomóc w procesie oczyszczania. W jaki sposób to zrobić? Przedstawiamy skuteczne domowe sposoby.

Od czego zacząć oczyszczanie organizmu? Zmień dietę!

Chcąc w sposób efektywny, a przy tym zdrowy i bezpieczny oczyścić organizm, najlepiej jest ograniczyć niektóre produkty spożywcze (np. czerwone mięso czy cukier biały) oraz wyeliminować z diety różnego rodzaju używki (mocna kawa, alkohol, papierosy). Codzienne odżywianie warto natomiast wzbogacić o duże ilości warzyw, owoce, kasze (zwłaszcza jaglaną), naturalne soki. Szczególne właściwości detoksykacyjne posiadają granat, rukola, buraki, żurawina, sok z aloesu, algi, zielona herbata i jabłka. Zaleca się spożywanie produktów jak najmniej przetworzonych, dostosowanych ilościowo do wieku, aktywności i sposobu życia.

Woda na oczyszczanie

Polecaną metodą na skuteczne oczyszczanie organizmu ze złogów i toksyn jest woda. Zaleca się wypijanie 2 litrów wody dziennie, a w czasie upałów i wzmożonego fizycznego wysiłku, jeszcze więcej. Właściwa ilość wody to więcej moczu i sprawniejszy metabolizm, a w efekcie również wydalanie toksyn. Najlepiej spożywać wodę mineralną średnio- lub wysokozmineralizowaną, która dodatkowo wzbogaca organizm w niezbędne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń, potas, sód i inne.

Pij oczyszczające herbatki

Poza wodą mineralną, zaleca się picie specjalnych herbatek ziołowych, takich jak te wchodzące w skład Pakietu Oczyszczającego Herbapolu Wrocław. Zestaw składa się z 6 różnych herbatek o pysznym smaku i dobroczynnych właściwościach. Został on specjalnie opracowany przez specjalistów po to, aby wspomagać naturalne procesy oczyszczania organizmu. Dostępne w pakiecie herbatki wspierają funkcję wydzielniczą nerek oraz proces usuwania produktów przemiany materii. Pomagają w osiągnięciu i utrzymaniu prawidłowej wagi i poziomu cukru we krwi, a także wspierają właściwą pracę układu trawiennego, krążenia oraz odpornościowego.

Jedz produkty z błonnikiem

Warto spożywać także produkty z błonnikiem. Jest on składnikiem pożywienia, który efektywnie wspomaga funkcje oczyszczania. Działa regulująco na cykl wypróżniania oraz utrzymanie właściwych ruchów perystaltycznych jelit. Dzięki temu jelita oczyszczają się niejako samoistnie, nie zalegają w nich fermentujące resztki trawionego pokarmu i nie tworzą się w nich złogi. Bogatym źródłem błonnika są warzywa, owoce i produkty zbożowe, w tym przede wszystkim rośliny strączkowe, orzechy, kasze, ryż brązowy, płatki i otręby pszenne oraz żytnie, porzeczki, jeżyny i maliny, suszone brzoskwinie, chrzan, nasiona lnu i wiele innych.

Regularna aktywność fizyczna, właściwa dieta, spożywanie odpowiedniej ilości wody i pokarmów z błonnikiem, a także wspomożenie się herbatkami ziołowymi jest szybką i bezpieczną metodą oczyszczania organizmu.

Polecana herbatka

Herbatka Oczyszczająca Moc

Herbatka Oczyszczająca Moc

Herbatka ziołowa Oczyszczająca Moc fix

Herbatkowy poradnik