Herbatka w saszetce czy sypana?

Herbatka w saszetce czy sypana?

Niejednokrotnie stajemy przed dylematem, którą herbatkę owocową wybrać. W wygodnych do użycia saszetkach czy sypaną, w której widać bez mała całe owoce.

I tu możemy wybierać kierując się swoim własnym gustem, upodobaniami i czasem jaki możemy poświęcić na celebrację parzenia.

Jak powstają herbatki owocowo – ziołowe w saszetkach, a „sypane – grubo rozdrobnione”?

W większości przypadków poszczególne składniki herbatki (wysuszone owoce i zioła) są rozdrabniane poprzez krojenie do pożądanej wielkości cząstek.

Niektóre z surowców są poddawane tylko procesowi zwanemu ocieraniem, np. kwiat bzu. W którym to procesie następuje oddzielenie kwiatków od baldachów.

Różnica w powstawaniu jednych i drugich herbatek jest tylko i wyłącznie w grubości rozdrobnienia surowców wchodzących w skład herbatki.

Następnie dokładnie odważone ilości poszczególnych składników są mieszane i trafiają do pakowania.

Składniki zostają zamknięte w torebkach lub saszetkach, aby dopiero po odpowiednim zaparzeniu (czyt. https://magiaziol.com.pl/poradnik/prawidlowe-parzenie-herbaty/) całą słodycz oddać w postaci naparu.

Herbatki w saszetkach to propozycja dla osób, którzy nie przepadają za „zabawą w parzenie”, nie lubią oczyszczać sitka, cenią sobie wygodę.

Wielbiciele herbatek sypanych, zwykle uwielbiają wyjadać wielkie cząstki owoców i zawsze znajdą czas na staranne przygotowanie ulubionego napoju.

Na szczęście oferta produktów na rynku jest tak bogata, że każdy znajdzie herbatkę odpowiednią dla siebie.

Herbatkowy poradnik